Klacht: te veel van mijn rekening gehaald.

jedidja0801 op 17 juli 2014 over Ditzo in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ditzo has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben op 24 juli 2014 het teveel betaalde bedrag teruggestort en hierover contact gehad met de klant.

Bedrijf Ditzo
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 17 juli 2014

Een klant van Ditzo heeft geklaagd over een onterecht bedrag van 110,00 euro dat van zijn rekening is afgeschreven ten gunste van zijn ex-partner. Ondanks eerdere telefonische contacten en de belofte dat het probleem zou worden opgelost, bleef de afschrijving plaatsvinden, wat leidde tot frustratie bij de klant. Uiteindelijk is de klacht opgelost.

Mijn Klacht:

Beste personeel van Ditzo,

Na aanleiding van meerdere telefonische contacten en mailtjes stuur ik jullie nu per post mijn probleem met jullie op.
In maart jl heb ik telefonisch contact gehad omdat ik op mijn rekening zag dat jullie geld (110,00) tnv mijn ex partner eraf haalde. Ik heb mijn beklaag toen gedaan en daar is goed naar geluisterd, althans, ik voelde me gehoord. De dame in kwestie zou hier werk van maken om dit stop te zetten, gaf aan dat dit wel een maand zou duren omdat dit via debiteuren afdeling bekeken zou worden. Maar de garantie kreeg ik dat t goed zou komen.
Ter informatie: Mijn ex partner is eind februari geëmigreerd naar Brazilië, is niet in bezit van Nederlands paspoort. Ik heb hem volgens behoren voor 31 december 2014 uitgeschreven van mijn polis vanwege de scheiding en hij zou t verder afhandelen. Dit heeft hij vervolgens niet gedaan…maar dat is zijn verantwoordelijkheid.
Vervolgens heb ik een maand gewacht en zag dat er weer een bedrag van 110 euro was afgeboekt tnv mijn ex partner. Ik heb weer telefonisch contact gehad en ik kreeg een excuses. Ik mocht de twee bedragen van maart en april terug storneren en heb dat toen gedaan. Ik kreeg weer te horen dat het echt behandeld zou worden.
Daarna kreeg ik een afschrift dat ik het bedrag wat geretourneerd was weer moest betalen. Ik begreep het niet maar omdat er ene tijd aan zat dacht ik , “oké dat doe ik, ik wil niet met deurwaarders ed te maken krijgen.”
Ik heb na aanleiding van deze afschrift weer contact gehad en ze vertelde me dat het in behandeling was.
In mei zag ik dat er weer een bedrag van 110 eraf was. Ik belde en toen kreeg ik antwoorden dat t niet waar was dat ze geld van mijn rekening hebben gehaald. Ik moest e mails sturen, dat heb ik gedaan met alle afschriften van januari t/m mei. Maar heb nog geen reactie. Ik heb nu weer een email verstuurd maar omdat ik erg krab bij kas zit, boos en gefrustreerd ben om hoe ik door jullie wordt behandeld…weet ik t even niet meer.
Ik weet iig dat t geld onterecht van mn rekening is gehaald. U kunt alles zien in de bijlages. Zo ook bewijs van emigratie van mijn ex partner.
Ik verwacht dat dit nu zeker word behandeld en dat ik het geld wat teveel van mijn rekening is gehaald terug wordt gegeven.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug heb gekregen waar ik recht op heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Ditzo over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ditzo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ditzo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ditzo

Heeft op 21 oktober 2014 om 15:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben op 24 juli 2014 het teveel betaalde bedrag teruggestort en hierover contact gehad met de klant.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM