Klacht: waar is mijn pakket?

klacht1506 op 29 september 2012 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 4 oktober 2012
Reactie van het bedrijf:

Helaas was onze bezorger gestrand met auto pech en was het pakket daarom niet afgeleverd. Deze is op 2-10 alsnog bezorgd bij de klant. Ik heb namens Selektvracht B.V. mijn excuses aangeboden. Selektvracht B.V. Webcare Team

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 29 september 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

29 sept 2012 zou volgens track&trace mijn pakket afgeleverd zijn. We waren de hele dag niet thuis dus bezorging was onmogelijk. Geen briefje achtergelaten dat jet pakket bij buren bezorgd was.navraag gedaan bij buren maar nergens wat afgeleverd.grote vraag is nu hoe ik aan mijn pakket kom!

Gewenste Oplossing:

Leveren van mijn pakket op zo kort mogelijke tetmijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 04 oktober 2012 om 10:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

Helaas was onze bezorger gestrand met auto pech en was het pakket daarom niet afgeleverd. Deze is op 2-10 alsnog bezorgd bij de klant.
Ik heb namens Selektvracht B.V. mijn excuses aangeboden.

Selektvracht B.V. Webcare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM