Klacht: Oplichters

Mouries op 17 september 2013 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf DHL
Status Open
Datum 17 september 2013

Een klant heeft een klacht ingediend over de bezorgservice van DHL, waarbij een videospel dat via wehkamp.nl was besteld, niet op het afgesproken tijdstip is afgeleverd. Ondanks het feit dat de klant de hele dag thuis was, ontving hij een briefje van Selektvracht dat hij niet thuis was, terwijl er geen poging tot bezorgen is gedaan. De klant beschouwt de service als zeer slecht.

Mijn Klacht:

Heb mijn videospel GTA V laten bezorgen via wehkamp.nl, pakje zou tussen 2 en 6 bezorgd worden. Ik heb de hele dag gewacht vanaf 1 uur tot 4 uur, toen ik de brievenbus ging checken. Hier trof ik echter een briefje aan van Selektvracht dat ik niet thuis was!? Ik heb de hele dag in mijn keuken gewerkt, van waaruit ik zicht heb op de voortuin, en heb niemand aan de deur gezien behalve een paar postbezorgers? niemand heeft aangebeld of ook maar geklopt, gewoon hup brieven erin en weer weg. Slechtste bezorgservice ooit!

Gewenste Oplossing:

Een normale bezorging van mijn product

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DHL

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DHL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM