Klacht: KLacht

Joep61 op 11 januari 2014 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf DHL
Status Open
Datum 11 januari 2014

Een klant heeft een negatieve ervaring gehad met een koerier van DHL, die weigerde een pakket bij de voordeur achter te laten en agressief reageerde toen de klant vroeg om even te wachten. De koerier schold luidkeels terwijl hij terug naar zijn auto liep, wat de klant als zeer ongepast ervoer.

Mijn Klacht:

Vanmorgen 11-01-2014 omstreeks 10.30 uur belt iemand van select vracht aan de deur, het blijkt een oudere man te zijn die waarschijnlijk nog een centje wil bijverdienen, en in mijn ogen alle tijd van de wereld heeft, Ik vraag via de andere kant van de deur aan de man of hij het pakje even
aan de voordeur wil zetten, ik ben nog niet voldoende gekleed on de deur open te maken. De man geeft aan dit niet te mogen het pakje moet persoonlijk worden aangenomen, dus ik zeg dan moet je even wachten waarop de man agressief reageert met de woorden nu aannemen anders neem ik het weer mee. ik heb de deur op een kier geopend en het pakje aangenomen, maar het ergste vond ik dat de man terug lopend
naar zijn auto over straat liep te schelden en wel met zo’n
volume dat de hele flat kon mee genieten.
Aangezien ik hier niet van gediend ben dien ik deze klacht in, de naam van de desbetreffende persoon heb ik niet maar wel het kenteken van zijn auto, dit is 28-RH-BD.

M.V.G.Joep.

Gewenste Oplossing:

Normale omgang.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DHL

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DHL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM