Klacht: minachting voor de klant

mnijskens op 04 mei 2021 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Open
Datum 4 mei 2021

Een abonnee van de Telegraaf heeft sinds 23 april geen krant ontvangen, ondanks dat er wel betaald moest worden. Na contact met de klantenservice werd beloofd dat er compensatie zou komen in de vorm van een maandelijkse levering, maar de abonnee kreeg te horen dat er geen bezorger beschikbaar was voor zijn wijk. Dit staat in contrast met kennissen die wel hun krant ontvangen, wat leidt tot de indruk dat er onwaarheden zijn verteld.

Mijn Klacht:

Ik heb een zaterdag abonnement op de telegraaf. Sinds 23-4 heb ik geen krant meer gehad. Maar moest nog wel betalen. Na wat contact zou ik als compensatie een maand lang iedere dag een krant krijgen.
Echter er werd verteld dat er geen bezorger was voor mijn wijk ! Dus moet ik geduld hebben.
Maar kennisen van ons die een week abonnement op de Telegraaf hebben hebben geen 1 keer de krant gemist.
Ze wonen 190meter van ons af !! Er is dus wel een bezorger en er is dus gewoon gelogen tegen ons.
Er word via whatsapp wel geregeerd maar niets geregeld.
Tot onze verbazing kregen we 1 mei wel een krant.. Maar van de gratis krant de hele week is nog niets te zien.

Gewenste Oplossing:

Gemeende excuses en 2 maanden de hele week de krant zonder extra kosten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door mnijskens
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM