Klacht: Ook ik ben erin getrapt!

rac..rac op 24 juli 2013 over Dagopdag.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 24 juli 2013

Een klant van Dagopdag.nl heeft op 12 juli 2013 een O'daddy anti-insectengordijn besteld en betaald, maar heeft het product nooit ontvangen. Ondanks het sturen van meerdere e-mails en pogingen om telefonisch contact op te nemen, ontving de klant geen reactie en was de verbinding steeds weg. De klant waarschuwt anderen om geen bestellingen te plaatsen bij deze site.

Mijn Klacht:

Ik heb op 12-7-2013 een product besteld. De O’daddy anti insectengordijn. Netjes een bevestiging gekregen van de betaling van 19.90, maar geen product. Heb een mail gestuurd en kreeg een bevestiging van ontvangst ( standaart bericht ) er staat in bereikbaar op woensdag tussen 15:00 en 17:30. Maar nee hoor, telefoon gaat een paar keer over en weg is de verbinding. Geen reacties op mijn mails. Dus mensen wees verstandig en bestel hier niets!

Geen ster waard! maar helaas moet wel iets invullen anders kan ik dit niet plaatsen.

Gewenste Oplossing:

Graag een reactie op mijn mail, dat zou al netjes zijn!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dagopdag.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dagopdag.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM