Klacht: Cadeaubon kan niet geactiveerd worden.

W.strijker op 18 november 2022 over Bol.com in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bol.com
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 18 november 2022

Een klant heeft problemen met het activeren van een cadeaukaart van Bol.com, die hij in 2018 heeft ontvangen van zijn werkgever. Na telefonisch contact werd hem meegedeeld dat de kaart niet meer geactiveerd kon worden, terwijl hij geen vervaldatum op de kaart kan vinden. De klant, die sinds 2016 is afgekeurd door een hersenaandoening, heeft de kaart door omstandigheden niet eerder kunnen gebruiken.

Mijn Klacht:

Cadeaukaart,kan niet worden geactiveerd. Na tel.contact werd gezegd dat deze niet meer kon worden geactiveerd, heb de kaart van mijn werkgever cadeau gekregen voor de kerst.Ben sinds 2016 afgekeurd,door een progressieve hersenaandoening.
Deze kaart heb ik in 2018 gekregen,deze is toch betaald aan Bol.com.Kan ook geen datum op kaart vinden tot wanneer deze geldig zou zijn.
Doordat ik lange tijd in revalidatie ben geweest en naar een andere woning moest vehuizen,is dit tot mijn grote spijt blijven liggen.

Gewenste Oplossing:

Als u de kaart weer zou kunnen activeren,het gaat hier wel om €20.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bol.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bol.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door W.strijker
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM