Klacht: technische storing(net voordat de veiling sluit)

Denink69 op 11 september 2013 over BVA Veilingen in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Veiling
Status Open
Datum 11 september 2013

Een gebruiker van BVA Veilingen ervaart herhaaldelijk technische storingen vlak voor de sluiting van veilingen, wat leidt tot frustratie. Ondanks excuses van het bedrijf wordt de veiling met twee dagen verlengd, wat de klager als oneerlijk beschouwt. De klager heeft besloten om te stoppen met BVA Veilingen vanwege deze ervaringen.

Mijn Klacht:

alweer een technische storing in het laastst uur voordat de veiling sluit. weer een excusbrief per email maar de veiling wordt wel met twee dagen verlengd want dat vinden ze eerlijk. en natuurlijk wordt je overboden!!!
dit is niet de eerste keer dat dit mij overkomt, ik vind het verdacht, het riekt naar coruptie

ik STOP met bva!! ben er klaar mee.

Gewenste Oplossing:

als het eerlijk was, hadden ze de periode van storing bij de duur van de looptijd opgeteld, maar niet met 2 dgn verlengen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BVA Veilingen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BVA Veilingen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM