Klacht: buitenbundel kosten

mhm ubachs op 12 februari 2016 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 12 februari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Tijdens mijn vakantie in Dld. gebruik gemaakt van wifi-code hotel en roaming uitgezet. Toch via mijn tele2 overzicht werd ik verrast door de hoge extra buiten bundel kosten. Graag wil ik hier een compensatie voor ontvangen want ben me totaal niet bewust van extra internet of download gebruik wel van mobiel telefoongebruik.
Internet altijd via ipad, bovendien worden er vaker extra buitenbundel kosten in rekening gebracht,

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden wanneer mijn onterecht in rekening gebrachte internetkosten voor een groot gedeelte worden geannuleerd, anders moet ik helaas overwegen voor een andere mobiel en internetaanbieder.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tele2 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie