Geboden Oplossing:
Beste meneer Ebink,
Het klopt inderdaad dat er bij verschillende producten verschillende voorwaarden van toepassing zijn. Zo zijn de opzegboetes voor levering van energie gereguleerd in Nederland door de toezichthouder. Afhankelijk van de resterende looptijd van uw overeenkomst is dit maximaal €125 per product (gas en stroom). In uw specifieke geval betreft dit €75 per product.
Het feit dat voor energielevering de boetebepaling gereguleerd is, betekent echter niet dat u dit kan toepassen over overige producten of overeenkomsten.
Bij levering van internetdiensten is het gebruikelijk dat u bij vroegtijdig beëindigen van uw overeenkomst de resterende maanden van uw overeenkomst voldoet. In feite de overeenkomst dus afkoopt. Dit staat uiteraard netjes vermeld in onze algemene voorwaarden en is zoals gezegd daarnaast ook een gebruikelijke bepaling. Wij begrijpen dat dit een forse afkoopsom betreft, dit komt echter voort uit het feit dat u uw tweejarige overeenkomst wenst te beëindigen na vier maanden. Het is helaas niet mogelijk per specifieke situatie, per specifieke klant, te onderhandelen over de hoogte van de opzegkosten naar tevredenheid van beide partijen. Zoals gezegd geldt hierbij een standaard bepaling welke is opgenomen in onze voorwaarden.
De voorwaarden waaraan u refereert met betrekking tot kosteloze ontbinding betreft overigens de situatie waarbij u verhuist naar een adres waarbij levering via het KPN-netwerk fysiek niet mogelijk is. Bijvoorbeeld omdat hier geen fysieke mogelijkheid is om aangesloten te worden op het netwerk. Hierbij is echter duidelijk opgenomen dat dit enkel van toepassing is binnen Nederland. Onder verhuizing staat ook vermeldt dat er enkel sprake van verhuizing is wanneer dit binnen Nederland plaatsvindt. In het geval van emigratie betreft het een opzegging. Ook hierbij gelden een aantal uitzonderingen waarbij kosteloze ontbinding mogelijk is, verhuizing naar het buitenland valt hier echter niet onder.
Op dit moment is uw overeenkomst nog niet opgezegd. Indien dit nodig is verzoeken wij u vriendelijk dit definitief door te geven. Indien eventuele nieuwe bewoners van het leveringsadres een eigen aanbieder verzoeken op uw adres levering te voorzien zal dit ook resulteren in het beëindigen van de levering.
Ondanks dat wij uiteraard volledig begrijpen dat dit een vervelende situatie is, zeker wanneer u niet op kosten voor het vroegtijdig opzeggen van uw diensten had gerekend. Daarbij is het echter volledig conform gebruikelijke werkwijze en voorwaarden en kunnen wij helaas deze kosten ook niet laten vervallen of verminderen.
Met vriendelijke groet,
Budget Alles in 1.