Klacht: ondanks emigratie contract Budget TV en internet niet op te zeggen

Prijs59 op 27 oktober 2022 over Budget Internet in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Budget Internet has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 november 2022
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Prijs, Als men een verlening aangaat is er inderdaad standaard een wettelijke bedenktijd van 14 dagen. Dit is wettelijk vastgesteld bij het afsluiten van digitale contracten en niet iets wat door Budget Alles-in-1 bedacht is. Bij het aangaan...

Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 27 oktober 2022

Een klant van Budget Internet heeft moeite met het opzeggen van zijn contract voor TV en internet na emigratie. Ondanks een tijdige opzegging en het retourneren van de apparatuur, blijft het bedrijf de maandelijkse kosten van € 60 tot en met 2024 in rekening brengen. De klant voelt zich verplicht om te blijven betalen, terwijl er geen diensten meer geleverd worden.

Mijn Klacht:

Na het eerste jaarcontract van Budget Thuis voor TV en internet, kregen wij een vervolgcontract aangeboden, echter deze bleek voor 2 jaar te zijn. Wij hadden zelf ook niet de kleine lettertjes gelezen. Daarin staat dat je binnen 14 dagen moet reageren als je het contract niet wilt. Een soort omgekeerde bewijslast dus. Echter, wij emigreren en hebben netjes een opzegging gestuurd, ingaande 1 oktober 2022, rekening houdend met een maand opzegtermijn. De apparatuur in de daarvoor bestemde doos teruggestuurd. Helaas kunnen wij dus niet van het contract af en Budget verplicht ons nog tot en met 2024 de maandelijkse kosten van € 60 te betalen. Dat is dus nog ongeveer 20 x € 60!! Terwijl er dus niets meer geleverd hoeft te worden. Budget schrijft ook nog steeds automatisch af, ondanks dat ik in de opzeggingsmail heb aangegeven dat ook de machtiging tot automatische afschrijving vervalt. Budget geeft ons de mogelijkheid om het totale bedrag in een afkoopsom te betalen in maximaal 4 termijnen. Wat aardig he. Dit kan toch niet waar zijn. Bij moeder-/zustermaatschappij KPN kun je bij emigratie wel het contract opzeggen. Hoe dan?

Gewenste Oplossing:

Opzegging van het contract met een maand opzegtermijn vanwege emigratie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Budget Internet over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Budget Internet in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Budget Internet een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Budget Internet

Heeft op 10 november 2022 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Prijs,

Als men een verlening aangaat is er inderdaad standaard een wettelijke bedenktijd van 14 dagen. Dit is wettelijk vastgesteld bij het afsluiten van digitale contracten en niet iets wat door Budget Alles-in-1 bedacht is.

Bij het aangaan van een contract (en dus ook verlening) gaat men akkoord met onze algemene voorwaarden. In de algemene voorwaarden staat vermeld dat als de klant emigreert het contract afgekocht dient te worden.

Zoals bekend leveren wij via de lijnen van KPN (KPN is dus geen moeder/ zuster maatschapij van Budget, maar alleen de leverancier van ons netwerk zoals bij alle providers met glasvezel en DSL verbindingen).

Als klant een contract met ons aangaat kopen wij deze lijnen af voor de X periode in het contract. Wij hebben hier dus ook kosten aan ook als wij niet meer leveren, aangezien de lijnhuur immers al betaald is.

Mocht u een betalingsregeling over de eindnota willen dan is dit mogelijk via onze klantenservice, via 020 20 555 55 optie 3.

Met vriendelijke groet,

Budget Alles-in-1

Alle klachten die gemeld zijn door Prijs59
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie