Klacht: Na een uur dragen van ring is mijn vinger zwart

MartikaUtrecht op 06 januari 2017 over Buddha to Buddha in de categorie Mode

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Mode
Status Open
Datum 6 januari 2017

Een klant van Buddha to Buddha ervaart problemen met een zilveren ring die zij voor kerst heeft ontvangen. Na een uur dragen werd haar vinger zwart, wat duidt op een mogelijk gebrek aan puurheid van het metaal. Ondanks een schoonmaakbeurt in de winkel, blijft het probleem bestaan, waardoor zij opnieuw naar de winkel moet terugkeren.

Mijn Klacht:

Gezien mijn allergie voor bepaalde metalen kan ik alleen zilveren sieraden verdragen. Voor kerst kreeg ik een brb ring die is gekocht bij siebel in Utrecht. Helaas na een uur dragen werd mijn vinger zwart hetgeen bij mij meestal het signaal is dat het sieraad niet of maar gedeeltelijk van zilver is. In de siebel winkel hebben ze de ring in een schoonmaakbadje gedaan, maar dat was helaas niet de oplossing. Ik moet dus wederom weer terug naar siebel (Elisabeth straat Utrecht ). Heel vervelend allemaal

Gewenste Oplossing:

Dat ik mijn ring normaal kan dragen zonder dat deze groen en zwart afgeeft

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Buddha to Buddha

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Op zaterdag 7 januari de ring teruggebracht naar Siebel. Volgend de verkoopster worden de zilveren sieraden van btb niet behandeld met een 'rodium(?)' laagje. Het 'zuivere' zilver kan daardoor een reactie aangaan met bepaalde huidtypen. Het is volgens haar een zeldzaam verschijnsel kijkend naar de hoeveelheid sieraden die zij verkoopt en de zeer beperkte klachten die ze daarover ziet. Ik heb een andere ring uitgezocht dus hierbij houdt mijn klacht op.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Buddha to Buddha nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM