Klacht: TERUGBETALING

Sanderdewit2711 op 27 augustus 2018 over Brandeal in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Brandeal
Status In behandeling
Datum 27 augustus 2018

Een klant heeft drie polo's besteld, maar besloot ze direct terug te sturen zonder ze te gebruiken. Ondanks het ontvangen bewijs van retourontvangst door Brandeal, blijft het bedrijf de terugbetaling uitstellen, wat de klant frustreert.

Mijn Klacht:

Ik heb 3 polo’s besteld maar toen ze toekwamen vond ik het toch maar niks dus heb ik ze direct terug gestuurd. De polo’s zijn zelfs niet eens de zak uit geweest waar ze in gestoken waren. Ik heb via de post een bewijs gekregen dat BRANDEAL de goederen die ik terug gestuurd heb in ontvangst hebben genomen. Hiervan heb ik ook bewijs. Via mail heb ik ze gecontacteerd maar ze blijven gewoon tijd rekken en ik wil mijn geld terug!

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn geld (167,80€) terug krijg!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Brandeal in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten