Klacht: Overboeking villa woldrust te zeewolde

Overboeking op 21 november 2016 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 21 november 2016

Een klant heeft een klacht ingediend over een overboeking van een villa in Zeewolde, waarbij de eigenaar op het laatste moment meldde dat er een eerdere privéboeking was. Ondanks de positieve communicatie met de eigenaar en de bevestiging van de reservering, leidde dit tot teleurstelling omdat alternatieven na vijf dagen niet meer beschikbaar waren. De klant stelt dat het systeem van privéboekingen bijdraagt aan het risico van overboekingen.

Mijn Klacht:

Als eerste wil ik niet de klacht bij booking.com leggen. Zij hebben mij zeer vriendelijk te woord gestaan en al het mogelijke gedaan.
Maar wat mij verbaasd is dat wanneer je een reservering plaatst, betaald, 4 dagen contact hebt met de eigenaar die zooooo blij is met de boeking, vanuit abu dhabi mailt over mooiste villa, niets gelogen qua huis, mooie omgeving, en dan op dag 5 toehoren krijgt, sorry ik had mijn privé mail niet op orde en er was een boeking voor u die ik door moet laten gaan………
Het lijkt mij niet een goede zaAk dat er ook privé boekingen gedaan kunnen worden. Zo kan je dus nooit een overboeking voorkomen. En nu na die 5 dagen zijn alle opties van een soortgelijk km afstand, huisje en eisen aan het huisje ivm blindheid van mijn vader verkeken. U begrijpt zeer teleurgesteld. En we hopen dan ook dat u de verhuurder van villa woldrust hier zeker ernstig op aanspreekt. Want iemand een week blij maken met iets dat te mooi was….. Bleek dus ook iets te mooi om waar te zijn, terwijl andere kennissen nu wel al een plak hebben en wij met lege handen blijven. Wel bedankt voor alle begrip bij booking. Die hebben hun best gedaan.

Gewenste Oplossing:

Helaas...... Er is geen alternatief. Niet in deze periode die wij nodig hadden met 3 slaapkamers en 2 badkamers. Dus ja, tevreden als de eigenaar even flink word aangesproken. Want ik vind dit geen manier van zaken doen.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over booking.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over booking.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Overboeking
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM