Klacht: Onjuiste informatie website

larslemmens op 15 januari 2016 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 15 januari 2016

Een gebruiker heeft een appartement geboekt via booking.com, waarbij op de website werd aangegeven dat de boeking gratis geannuleerd kon worden. Na ontvangst van de bevestigingsmail bleek echter dat de boeking niet restitueerbaar was, wat in strijd is met de eerdere informatie. De gebruiker heeft een screenshot van de oorspronkelijke melding als bewijs toegevoegd.

Mijn Klacht:

Ik heb een aantal dagen geleden een appartement geboekt via booking.com, er stond in eerste instantie op de pagina van het geboekte appartement dat je dit gratis kon annuleren, wat ik wel vaker doe als ik later nog iets beters tegenkom. Toen ik echter de bevestigingsmail kreeg, stond er ineens dat de boeking niet restitueerbaar is, wat dus tegenstrijdig is met de eerder gegeven informatie op de appartementspagina. Gelukkig heb ik nog een screenshot kunnen maken van de pagina, waarop duidelijk te zien is dat er staat ‘gratis annuleren’. Deze heb ik bijgevoegd in een bestand

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de boeking kosteloos geannuleerd wordt, want de gegeven informatie klopte gewoon niet en ik wil graag een ander appartement boeken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM