Klacht: Peper en zout molen van Herman den Blijker

Ireentjeheemstede op 06 april 2021 over Blokker in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Blokker
Status Open
Datum 6 april 2021

Een klant heeft twee jaar geleden een peper- en zoutmolen set van Herman den Blijker gekocht, waarvan één molen defect raakte door een afgebroken tandwieltje. De klant is teleurgesteld over de kwaliteit, vooral gezien de prijs, en heeft geen bon meer om de aankoop te bewijzen. De klant biedt aan om beide molens op te sturen voor inspectie.

Mijn Klacht:

Beste blokker,
Inmiddels 2 jaar geleden hebben wij het peper en zout setje van Herman den Blijker bij jullie gekocht. Ik was enorm enthousiast! bij een is er in t begin t lampje kapot gegaan maar deed de molen het prima. Alleen ppeens bleek de ander bij t gebruik een soort van vast te lopen. We hebben m toen opengemaakt en we zagen dat t tandwieltje afgebroken was. Ik deed niets raars met de molen dus vindt het voor de prijs die ik er voor heb betaald wel bijzonder dat dit gebeurt. Overigens zag ik dat t tandwieltje van plastic was. Helaas heb ik geen bon meer omdat ik m al zo lang met tevredenheid gebruik. Ik baal best wel en wil beiden molens wel opsturen zodat jullie kunnen zien dat we er niet wild mee zijn omgegaan. Hoor graag.

Gewenste Oplossing:

Liefst dat het opgelost wordt en dat t tandwieltje gerepareerd kan worden en bij de andere t lampje het gaat doen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Blokker

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Blokker nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ireentjeheemstede
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM