Klacht: Bezorgklachten in Dongen

NIB op 10 januari 2022 over BN DeStem in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf BN DeStem
Status Open
Datum 10 januari 2022

Er zijn ernstige bezorgproblemen met de krant in Dongen, waarbij de abonnee de krant niet ontvangt of pas laat op de dag. Een tegoedbon voor de supermarkt wordt als onvoldoende ervaren, aangezien de abonnee voor een papieren versie betaalt en verwacht deze op tijd te ontvangen. Het is opmerkelijk dat buren met een zaterdagabonnement de krant wel op tijd krijgen, terwijl de langjarige abonnee dat niet doet.

Mijn Klacht:

Afgelopen periode is het bar en boos met de bezorging van de krant. We ontvangen hem niet of pas tegen het middaguur. Een tegoedbon waarmee je bij een supermarkt de krant kunt gaan halen, maakt dit niet goed. We betalen voor een papieren versie en willen deze dan ook ontvangen. Onze buren hebben een zaterdagabonnement en ontvangen de krant wel en wij als jarenlang abonnee niet. Hoe bizar.

Gewenste Oplossing:

Elke dag bezorging van de krant op een reeel tijdstip. ( voor 9.00 uur)

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BN DeStem

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BN DeStem nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door NIB
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM