Klacht: Wat een hoerentent

Pippa Klaver op 11 februari 2023 over Besties On Tour in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 11 februari 2023

Een klant heeft ernstige klachten over Besties On Tour, waarbij zij sinds 9 januari wacht op haar bestelling. Ze beschrijft het bedrijf als onbetrouwbaar en vergelijkt het met negatieve ervaringen van andere klanten, die soortgelijke problemen hebben ondervonden. De klant raadt anderen af om hier te bestellen en stelt voor om geld in plaats daarvan aan een goed doel te geven.

Mijn Klacht:

Werkelijk waar nog nooit zo’n shady bedrijf gezien als dit. Ik wacht al sinds 9 januari op mijn bestelling en zoals ik deze klachten lees kan ik nog heel lang wachten. Mooi hoe ze het verkopen als een leuke winkel waar van alles te koop is, maar ik de webshop nu associeer met de programma’s boos en opl!chters gezocht. Fijn dat andere mensen met een klacht precies dezelfde situatie omschrijven als bij mij, namen zoals Rosa en Lina inclusief, en ik dus daadwerkelijk weet dat ik naar mijn bestelling kan fluiten. Bestel hier zeker niks, als je toch geld wil wegspelen dan geef het aan een goed doel en verspil je tijd niet met mailen met Rosa of Lina. Ik weet iniedergeval dat de mensen die dit bedrijf runnen niet mijn besties on tour zijn. Laat ik mijn tijd niet verspillen met een nog ergere review schrijven, want ik denk dat het idee duidelijk is. Anders moet je een van de andere reviews van de afgelopen maand bekijken, wie weet is er nog wel iemand langer op zijn bestelling aan het wachten dan ik, ga ik ondertussen maar opzoek naar een nieuwe outfit voor mijn feestje.

Gewenste Oplossing:

Geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Besties On Tour

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Besties On Tour nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Pippa Klaver
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten