Klacht: Bestelling is niet afgeleverd

Ariën Starrenburg op 11 augustus 2014 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 11 augustus 2014

Een klant van Light in the Box heeft op 15 juli een bestelling geplaatst, maar heeft het product nog steeds niet ontvangen, ondanks dat de track and trace aangeeft dat het al geleverd zou moeten zijn. De klant ervaart problemen met het contact opnemen met de klantenservice en kan geen gebruik maken van de verzendverzekering. De situatie heeft geleid tot frustratie en de klant overweegt om in de toekomst geen bestellingen meer te plaatsen bij het bedrijf.

Mijn Klacht:

Bestelnr.: 1407151308323285
Op 15 juli heb ik mijn bestelling geplaatst.
Volgens track and trace zou ik het product al moeten hebben, ik heb echter niets ontvangen.
Er is geen mogelijkheid om hierover met wie dan ook te corresponderen.
Ik heb een verzendverzekering betaald, maar ik kan nergens iets vinden om mij op te beroepen.
Ik vind dit diefstal. Wanner dit niet opgelost wordt is dit absoluut de laatste keer dat ik iets bij deze organisatie bestel.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn bestelling ontvangen heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Light in the box

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Light in the box nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)