Klacht: Niet geleverd wat ik besteld heb

Janmeelkop op 26 maart 2021 over beautywonder.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 26 maart 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb bh’s besteld en na lang wachten eindelijk binnen gekregen maar nu hebben ze sport bh’s gestuurd plus een hele kleine maat heb besteld via achteraf betaling ik kan het niet retourneren krijg ook geen kontakt met ze ik ben niet van plan om dit te betalen en wat moet ik nu doen met vriendelijke groeten Anja

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik deze troep kan terugsturen en verder niets meer van hun hoor of ik kan dit in de vuilnisbak gooien en hoor ook niets meer van dit bedrijf

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over beautywonder.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over beautywonder.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Janmeelkop
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten