Klacht: Uitval batavus Monaco E-bike

huisje op 29 mei 2014 over Batavus in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Dit wordt door de Batavus dealer in overleg met Batavus afgehandeld. Afdeling Consumenten Batavus BV

Bedrijf Batavus
Categorie Fietsmerken
Status Opgelost
Datum 29 mei 2014

Na herhaaldelijke problemen met de Batavus Monaco E-bike, waaronder uitval van de fiets bij een bijna lege accu, heeft de klager de zaak opnieuw geopend bij zijn advocaat. Ondanks eerdere reparaties en communicatie met de fietsdealer en Batavus, blijft de klager ontevreden en eist hij zijn geld terug na een jaar van frustraties en onopgeloste problemen.

Mijn Klacht:

Nadat mijn advocaat de fietsdealer veertien dagen de tijd had gegeven voor reparatie van mijn e-bike was er op de laatste dag ineens een nieuwe controller die werd gemonteerd maar na ongeveer een maand fietsen is het probleem weer terug uitval als de accu voor 2 derde leeg is, de fietsendealer zij dat hij Batavus had gebeld en ze hadden gezegd dat er daarin ook misschien een bug zat, tevens was er opeens een probleem met het leveren van onderdelen, ik ben het nu zat met Batavus en de fietsendealer na haast een jaar problemen met Batavus fietsen en heb de zaak weer geopend bij mijn advocaat en eist mijn geld terug na een jaar ellende en aan het lijntje gehouden te worden door Batavus en De fietsendealer in Schiedam kethel, nooit geen Batavus fiets meer. puinhoop

Gewenste Oplossing:

geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Batavus in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Batavus een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Batavus

Heeft op 17 juni 2014 om 08:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Dit wordt door de Batavus dealer in overleg met Batavus afgehandeld.
Afdeling Consumenten Batavus BV

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM