Mijn Klacht:
Ik heb een late 2012 iMac nieuw besteld bij de apple store in maart 2013.
Een zelf samengestelde pc van toentertijd €3600,-.
Ik heb een aantal maanden geleden geconstateerd dat deze ineens een stuk slomer is geworden, na tests blijk de 3TB Fusion Drive niet meer naar behoren te functioneren. Het is nu zo erg dat; mail, safari, bestandsoverdrachten en dergelijke erg traag werken en zelfs zware Adobe programma’s na 20 minuten pas openen, oftewel onbruikbaar.
Na wat surfen op internet blijkt dat mijn iMac (met serienummer) onder een terugroepactie viel welke eindigde in december 2015 of 3 jaar na aankoop.
Ze hebben problemen geconstateerd met de harde schijf, en deze mocht preventief worden vervangen. Met of zonder mankement.
Helaas heb ik hier nooit bericht over gehad en werkte de schijf op dat moment naar behoren, dus ook geen aanleiding om te surfen naar terugroepactie’s.
Ik heb uiteraard contact gehad met Applecare hierover, maar zij wisten mij te vertellen dat ze niets kunnen doen.
Ik ben erg vriendelijk geholpen, maar dit laat niet weg dat ik hier flink de balen van heb.
Het statement is dat mijn mac niet meer onder garantie valt, dus ze niets kunnen betekenen.
Mijn statement is een stap hiervoor, en dat is het tijdig inlichten van een terugroepactie.
Hier geven ze geen gehoor aan (ondanks dat ze dit heel spijtig vinden) en staan dan ook niet open voor een compromis.
Eerlijk gezegd ben ik nog steeds opzoek naar een gepaste oplossing hiervoor, mij wordt nu verteld dat ik het beste naar een goedkope pc-dokter kan omdat de garantie toch is verlopen. Hiervoor bestel ik mijn spullen toch niet bij jullie?
Gewenste Oplossing:
Als er op zijn minst gekeken wordt naar een compromis, en niet de €50,- die tussen neus en lippen door wordt gegeven bij dergelijke gevallen.
De beste uitkomst is uiteraard als mijn defect alsnog onder de terugroepactie zou vallen. Een service wat je van een bedrijf als Apple als standaard mag beschouwen.


