Klacht: De iMac is een wachtwoord computer

Bertand op 18 juni 2018 over Apple in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Apple
Status Open
Datum 18 juni 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Apple heeft de sleutelhanger uitgevonden voor het veilig opslaan van wachtwoorden. Maar door de omvangrijkheid is dat geen hulp voor de gebruiker maar een blok aan het been. Veilig ingelogd in een vertrouwde omgeving in jet eigen computer wordt de gebruiker achtervolgd door wachtwoorden. De computer is geen kameraad meer maar een permanente plaag die je van je eigenlijke werk afhoudt. Een wachtwoord voor dit, een wachtwoord voor dat. De bescherming waarmee Apple de gebruiker omringt maakt het leven van de iMac gebruiker tot een hel. Je raakt steeds meer verward in een wachtwoorden warboel. Ook de sleutelhanger is een zoekplaatje. Bovendien is de Mac niet zo wijd verbreid als de PC. Die overigens niet die ultra beveiliging en nare consequenties heeft. Het is daardoor moeilijk een expert te vinden die een weg weet om je van die plaag te verlossen. Experts die zich aandienen blijken dat niet te zijn. Echte Apple deskundigen zijn dun gezaaid. Voor de gemiddelde gebruiker is de sleutelhanger een bergplaats van informatie die hem niets zegt. Het is abracadabra. Een computer moet problemen oplossen, niet scheppen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik met mijn Apple ID in één blik inzage krijg in de voor mij belangrijke wachtwoorden met een duidelijke uitleg waarvoor deze dienen en ook hoe ik dat kan vereenvoudigen. Ik wil verlost worden van het concept dat gecompliceerd goed is en eenvoud slecht. Door mijn aankoop van de Mac ben ik een domme gebruiker geworden wat ik voorheen niet was.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Apple

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Apple nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM