Klacht: Kristalpad is een duur product wat de belofte niet waarmaakt

MarianneLwd op 10 maart 2017 over Allure Kristalpad in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 10 maart 2017

Een klant heeft een klacht ingediend over het Kristalpad van Allure Kristalpad, dat volgens haar niet voldoet aan de beloften. Na aankoop op een gezondheidsbeurs bleek het product snel versleten en onbruikbaar, terwijl de beloofde levensduur en effectiviteit niet werden waargemaakt. Daarnaast vond de klant het gebruik tijdrovend en was ze teleurgesteld over de resultaten met betrekking tot de haargroei.

Mijn Klacht:

Op de gezondheidsbeurs ben ik erin getrapt. 35 euro lichter ( incl extra set met 4 pads) en met de garantie van de nogal dwingende dame dat zo’n pad 3 maanden meegaat!! Ik was voor 2 jaar klaar zei mevrouw. Echter is een pad na 1 scheerbeurt onderbenen op, pad is dan glad en werkt niet meer. Al met al is het dus prijzig. Bij de tweede scheer beurt brak het handvat zonder extra kracht te zetten.

Daarnaast is het nogal tijdrovend en secuur werkje maar dan heb je wel gladde en zachte onderbenen. Oh ja zoals mevrouw zei dat de haren langer wegblijven is de zoveelste onzin.

Gewenste Oplossing:

Geld terug of een nieuw handvat met de benodigde pads voor 2 jaar

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Helaas geen reactie gehad van Allure Kristalpad, dat is veelzeggend ;-)

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM