Klacht: Krant

J. Verschoor op 01 april 2022 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 1 april 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Weer geen krant gehad . Dit is al de zoveelste keer . We zijn er klaar mee . Je kan hem digitaal lezen maar daar betalen we niet voor . En jullie komen met een oplossing dat we minder hoeven te betalen, maar daar zien we niks van , we betalen het volle bedrag . De krant kost meer dan 400 euro per jaar , dan mag je toch wel iets verwachten . Als het zo door gaat zeggen we de krant op .

Gewenste Oplossing:

Krant leveren en wat jullie beloven nakomen . Dit is geen service

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J. Verschoor
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM