Klacht: Geen krant

Annita spruit op 05 september 2022 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 5 september 2022

Een abonnee van het Algemeen Dagblad heeft in juli en augustus meerdere keren geen krant ontvangen, ondanks dat het volledige bedrag is afgeschreven. De abonnee vraagt zich af of het teveel betaalde bedrag wordt teruggestort en uitte frustratie over het gebrek aan reactie op eerdere meldingen. In september is er opnieuw geen krant ontvangen.

Mijn Klacht:

Hallo wij hebben in juli 3x geen krant gehad En in augustus ook niet. We zouden dan minder betalen maar toch het gewone bedrag afgeschreven. Krijgen wij dat geld nog terug gestort? Nu is het september en alweer geen krant ontvangen. Geef alle meldingen door. Maar ik heb het idee dat jullie er niets mee doen.

Gewenste Oplossing:

Wij willen gewoon iedere dag een krant.
Of geef bonnen dat wij gewoon zelf een krant kunnen halen. Want nu KOOP ik de krant als wij hem niet ontvangen. Dus dubbel betalen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Annita spruit
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM