Klacht: bezorging

magda van weverwijk v santen op 11 februari 2022 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 11 februari 2022

Een klant van het Algemeen Dagblad heeft gedurende een week geen krant ontvangen, ondanks dat er vijf keer 3,10 euro is betaald. De klant vraagt zich af wie verantwoordelijk is voor de terugbetaling van deze kosten.

Mijn Klacht:

Al hele week geen krant ontvangen wel 5 x 3,10 euro gekost ,wie gaat dat terugbetalen

Gewenste Oplossing:

GEWOON BEZORGING VANAF MORGEN EN ABONNEMENT EEN WEEK LANGER LATEN DOORLOPEN EN EEN EXCUUS VOOR DEZE GANG VAN ZAKEN ,GAAT OM HELE DORP SCHOONREWOERD BEZORGERS EEN MAAND GELEDEN OPGEZEGD GEWOON GEEN ACTIE VANUIT HET ALGEMEEN DAGBLAD ONDERNOMEN BELACHELIJK VOOR WOORDEN

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door magda van weverwijk v santen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM