Klacht: Wij voelen ons opgelicht!!!

KlachtAlbertHeijn1 op 24 juli 2017 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 24 juli 2017

Een klant van Albert Heijn in Venray voelt zich opgelicht na een bezoek op 24 juli 2017. Ondanks dat het eerste uur parkeren gratis is, moest hij 5 euro betalen voor minder dan een uur, omdat zijn echtgenote zonder inrijkaartje de winkel had bezocht. Dit heeft geleid tot de beslissing om in de toekomst geen boodschappen meer bij Albert Heijn te doen.

Mijn Klacht:

Vandaag 24-07-2017 zijn wij bij Albert Heijn te Venray omstreeks 14.15 ingereden en hebben we geparkeerd. Nadat we enkele boodschappen hebben gedaan op de Jaarmarkt is mijn echtgenote naar de winkel van Albert Heijn gegaan om diverse groenten en vlees te kopen. Zij had het inrijkaartje niet en wachtte op mij bij de auto. Het was toen 16.45. Ik ben even naar de infobalie gegaan om een uitrij kaartje te krijgen. (2 uur parkeren is gratis). Tot mijn grote verbazing moest ik 5 Euro betalen voor nog geen uur parkeren. U zult begrijpen dat wij bij Albert Heijn geen boodschappen meer gaan doen.

Gewenste Oplossing:

We wachten af.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer