Klacht: Asociaal gedrag bij bonus aanbieding Albert Heijn

Doumenge op 15 januari 2023 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 15 januari 2023

Een klant van Albert Heijn in Oegstgeest ervoer dat er geen bonus aanbiedingen waren afgetrokken bij de kassa. Na navraag bij de servicebalie kreeg de klant te horen dat de kassa de bonussen niet had opgeslagen, wat leidde tot frustratie over het gebrek aan informatie van de medewerkers. De klant ontving uiteindelijk €21 terug, maar vond het onacceptabel dat er geen waarschuwing bij de kassa was geplaatst.

Mijn Klacht:

Ik was net bij de Albert Heijn in Oegstgeest en tot mijn verbazing was er geen één bonus aanbieding afgetrokken. Ik naar de service balie, kreeg ik te horen dat de kassa de bonussen niet heeft opgeslagen, sorry. ik vind het asociaal dat dan de kassa medewerkers je daar niet over inlichten, zet desnoods een bordje bij de kassa, dat je je bon moet checken. Ik kreeg uiteindelijk €21 terug, schandalig gedrag van Albert Heijn. Ze zijn te lui om een bordje te maken, ze laten je gewoon de volle mep betalen.

Gewenste Oplossing:

Dat ze zelf leren nadenken en niet alles in hun za’ willen steken.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Doumenge
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer