Klacht: Ah in Grave het personeel is discriminerend

Samalina op 05 december 2025 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 5 december 2025

Een klant uit Grave heeft een klacht ingediend over de behandeling van haar man, die zwaar gehandicapt is, bij de zelfscan van Albert Heijn. Tijdens het passeren van het poortje viel de kruk uit zijn handen, wat leidde tot extra pijn, en de medewerker reageerde ongepast door te lachen en geen excuses aan te bieden. De klant voelt zich beledigd door deze discriminerende houding van het personeel.

Mijn Klacht:

We hadden bij de zelfscan onze boodschappen gedaan mijn man is zwaar gehandicapt in zit in een scootmobiel en als hij loopt dort hij met 2 krukken we willen door het pootje heen toen bij mijn man de kruk uit zijn handen werd geslagen door het poortje waardoor hij nog meer pijn had als normaal.
We zeiden dat tegen een medewerker( jonge grote jongen die echt zat mijn man uitte lachen en zei dat hij dat DEED geen excuses of niks . Ik ben zo boos dat hij zelfs mijn man zat uit te lachen

Gewenste Oplossing:

Contact met ah grave liefs.van hoger op eren een echte excuses of zelf dat die jongen word ontslagen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Samalina
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer