Klacht: Afstand houden

FJL Hendriks op 11 april 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 11 april 2020

Een klant uit Nijmegen uit zijn ergernis over het gedrag van jonge medewerkers van Albert Heijn, die tijdens overleg en klantinteracties geen afstand houden. Hij merkt op dat ze vaak dicht bij elkaar staan en zich niet voldoende aanpassen aan de ruimte van wachtende klanten, vooral bij kassawisselingen. De klant vraagt het bedrijf om hierop te letten en het personeel aan te spreken.

Mijn Klacht:

Mij valt – tot mijn grote ergernis- op dat uw veelal jonge medewerkers met zijn allen vlak bin elkaar staan als ze even overleggen over iets en dat ze geen oog hebben voor de in acht te nemen afstand tot de klanten als ze ergens langs moeten. Ook bij het helpen van klanten lopen ze gezellig met de klant op al pratende over de gestelde vraag en vlakbij die klant. Bij een kassawisseling wurmen ze zich langs de wachtende klant om achter de kassa te komen. Waarnemingen zijn bij filiaal Groenstraat Nijmegen en XXL Jacobuslaan. Kunt u uw personeel daarop aanspreken aub .

Gewenste Oplossing:

Als zij zich bewust zijn van hun gedrag in deze

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door FJL Hendriks
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer