Klacht: DPD Brexit

Xoxomelts op 08 april 2021 over Douane in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Douane is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Douane
Categorie Overheid
Status In behandeling
Datum 8 april 2021

Een klant heeft een klacht ingediend over een pakket dat een week geleden geleverd zou worden, maar momenteel bij de douane ligt vanwege onbetaalde belastingen. Ondanks herhaald contact met de klantenservice, waarin werd aangegeven dat de verzender papieren had vergeten, blijft de klant zonder updates en is er geen oplossing geboden. De klant heeft dringend behoefte aan de producten voor een fotoshoot die al gepland was.

Mijn Klacht:

Mijn pakket hoort een week geleden geleverd te zijn. Nu staat er dat hij bij de douane ligt omdat de taxes etc nog betaald moeten worden. Mijn pakket had een track and trace dat het een week geleden bij mij thuis zou worden bezorgd. Nu zit ik al een week te wachten op mijn pakket of een sms dat ik kan betalen zodat ze het kunnen bezorgen. De eerste keer klantenservice gebeld werd er gezegd dat de mensen waar ik het bij had besteld (uk) papieren waren vergeten en dat hun moesten bellen. De verzender had gebeld en alles was in orde ik moest wachten. Gister opnieuw de klantenservice gebeld en die zeiden dat ze niks voor me kunnen doen en dat ik rustig moet wachten. Ik had vorige week zaterdag een fotoshoot met mijn producten maar mijn producten zaten dus in dat pakket. Mijn pakket nummer is; 1597 6883 275 169 3

Gewenste Oplossing:

Als er meer duidelijkheid is en dat ik gewoon snel mijn pakket ontvang.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Douane over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Douane in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Xoxomelts
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM