Klacht: Bezorging en agressieve benadering

danny.hellemons op 12 februari 2021 over BN DeStem in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf BN DeStem
Status Open
Datum 12 februari 2021

Een klant van BN DeStem heeft herhaaldelijk geklaagd over de bezorging van de krant aan zijn 90-jarige moeder, die vaak half in de brievenbus wordt gestopt, waardoor deze nat wordt. Daarnaast ontving de moeder een dreigbrief van de bezorger en werd er op een ochtend geen krant geleverd, terwijl de voordeur van de klant beschadigd raakte.

Mijn Klacht:

De krant wordt bij mijn 90 jarige moeder vaak maar half in de bus geduwd waardoor hij bij regen nat wordt. Dat heb ik meerdere malen gemeld. Bezorger had een dreigbrief bij mijn moeder in de krant gestopt. Weer gemeld, leek weer een week goed te gaan.

…tot vandaag.

Krant niet geleverd, in de hele straat niet. Nu voordeur beschadigd tussen 5 en 6 vanochtend Wat zijn dat voor bezorgers bij BN De Stem.

Gewenste Oplossing:

Andere bezorger en normale bezorging en gedrag! En excuses vooral naar mijn 90 jarige moeder.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BN DeStem

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BN DeStem nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door danny.hellemons
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM