Klacht: Budget Energie

CarlijnD op 18 december 2019 over Budget Energie in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Budget Energie has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 december 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste CarlijnD, Budget Energie heeft uw aanmelding op 27 november 2019 ontvangen. Op dat moment hebben wij, zoals bij elke aanmelding het geval is, een controle gedaan naar de einddatum van uw voorgaande contract. Uit deze controle kwam een einddatum...

Status Opgelost
Datum 18 december 2019

Een klant heeft een contract afgesloten voor energie bij Budget Energie via Mediamarkt Eindhoven, waarbij hem werd verzekerd dat het contract pas in januari zou ingaan. Tot zijn verbazing ontdekte hij dat het contract al direct was ingegaan, en Budget Energie verwees hem naar de medewerker van Mediamarkt voor verdere afhandeling.

Mijn Klacht:

Ik heb onlangs een contact afgesloten bij mediamarkt Eindhoven voor Energie. De man verzekerde mij in de winkel dat mijn contract pas in januari zou ingaan omdat ik dan nog €250 euro van Vattenfall zou krijgen. Nu krijg ik net een bericht dat mijn energie vandaag is ingegaan. Budget energie gebeld en ik moet het bij de medewerker neerleggen van mediamarkt. Ik was anders nooit overgestapt in ieder geval.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat mijn energie pas vanaf januari ingaat omdat ik dan mijn €250 euro terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Budget Energie over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Budget Energie in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Budget Energie een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Budget Energie

Heeft op 23 december 2019 om 14:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste CarlijnD,

Budget Energie heeft uw aanmelding op 27 november 2019 ontvangen. Op dat moment hebben wij, zoals bij elke aanmelding het geval is, een controle gedaan naar de einddatum van uw voorgaande contract. Uit deze controle kwam een einddatum die ligt in 2023. De aanmelding kunnen wij niet tot deze datum uitstellen, daarom is het contract op het voor ons eerstvolgende moment ingegaan; op 18 december 2019. Dit hebben wij ook direct aan u bevestigt in de aanmeldbevestiging die u op 27 november 2019 heeft ontvangen.

Tot een aantal dagen voor start van levering is het mogelijk om de startdatum voor een bepaalde periode uit te stellen. U kunt dit zelf doen via de link in de aanmeldbevestiging of via onze klantenservice. Wij hebben in deze periode geen wijziging van u ontvangen, daarnaast is het voor ons ook niet duidelijk op welke datum het contract wel in had moeten gaan.

Ik vind het vervelend om te horen dat er een andere datum met u is besproken tijdens de aanmelding, echter hebben wij hier geen bericht van ontvangen. Het contract is ingegaan per 18 december 2019, omdat wij geen wijziging van u hebben ontvangen kan dit niet worden teruggedraaid.

U heeft op 18 december 2019 gesproken met mijn collega van onze klantenservice. Het is niet de bedoeling dat mijn collega u doorverwijst naar MediaMarkt, onze excuses voor het ongemak. U heeft een overeenkomst gesloten met Budget Energie, voor vragen betreffende uw contact kunt u alleen bij onze klantenservice terecht.

Met vriendelijke groet,

Budget Energie Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door CarlijnD
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie