Klacht: Bonus aanbieding niet verkrijgbaar

h.debeer op 19 oktober 2019 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 19 oktober 2019

Een klant van Albert Heijn in Nijverdal heeft een klacht ingediend over de onbeschikbaarheid van de Cadis Pinot Grigio, die in de aanbieding was. Ondanks herhaalde toezeggingen dat het product opnieuw besteld zou worden, kreeg de klant op 19 oktober te horen dat het niet meer geleverd kon worden, terwijl het online nog beschikbaar was. De klant ervaart de geboden excuses als onvoldoende en vraagt naar het beleid rondom niet-leverbare bonus aanbiedingen.

Mijn Klacht:

Deze week is de Cadis Pinot Grigio in de aanbieding. Op woensdag heb ik een doos besteld, elke dag werd me verteld dat ze deze weer opnieuw zouden bestellen. Vandaag 19-10 werd me gezegd dat het product niet meer geleverd kon worden. Terwijl het online nog wel besteld kan worden. Slappe excuses werden aangevoerd, ook werd er geen tegemoetkoming of tegoedbon toegezegd. Ik vind dit een slechte service van de AH winkel in Nijverdal. Mijn vraag is wat is de gang van zaken als een bonus aanbieding niet geleverd kan worden.

Gewenste Oplossing:

Als ik een tegoedbon krijg of een andere doos wijn uit mag zieken voor dezelfde prijs.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door h.debeer
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer