Klacht: Foto-prijs (wegwerptoestel) gevraagd voor ontwikkeling foto’s

Hism0709 op 27 juni 2019 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 27 juni 2019

Een klant van Kruidvat heeft navraag gedaan naar de kosten voor het ontwikkelen van foto's, waarbij een prijs van maximaal 7 euro werd genoemd. Na het laten ontwikkelen van de foto's, waarvan de meeste mislukt waren, ontving de klant een rekening van 15,65 euro, wat als te hoog werd ervaren.

Mijn Klacht:

Ik heb eerst in de winkel navraag gedaan hoeveel de foto’s me zouden kosten voor de ontwikkeling. De prijs zou max.op 7euro komen. Omdat ik dat een goed bedrag vond heb ik ze toch laten ontwikkelen. (ook al waar dat ik wist dat het merendeel mislukt waren). Ik heb het formulier niet zelf ingevuld maar er is een missing gebeurd. Alle foto’s zijn 2 x afgedrukt. Ik heb15,65 euro betaald wat ik echt wel te veel vond voor de grotendeels mislukte foto’s (wat ik ervoor wist). 7euro leek me redelijk daarom heb ik ze laten ontwikkelen.;

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn indien er op mijn bankrekening: BE40 7364 0133 7463 toch tenminste 9euro werd terug gestort. Ik ben een zeer goede klant bij jullie kreeg nu verkeerde info: over de prijs er gebeurde dan nog een vergissing in dubbele afdruk

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM