Klacht: Naheffing CAK

Reintke61 op 24 januari 2019 over CAK in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 12 februari 2019
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben deze klant een e-mail gestuurd. In deze e-mail hebben wij het volgende uitgelegd: Om de eigen bijdrage te berekenen ontvangen wij van de belastingdienst het inkomen enof vermogen. Wij mogen aan deze inkomensgegevens niets veranderen. Dat is wettelijk...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf CAK
Categorie Overheid
Status Opgelost
Datum 24 januari 2019

Een klant heeft problemen ervaren met het CAK na de verhuizing van zijn ouders naar een zorginstelling in 2016. Ondanks correcte doorgegeven inkomsten aan de belastingdienst, kregen zij een naheffing van €10.000,- door foutieve berekeningen. De klant vraagt om een herberekening van de afgelopen jaren en erkenning van de gemaakte fouten door het CAK.

Mijn Klacht:

In 2016 zijn mijn ouders naar een zorginstelling gegaan. Vanaf dat moment is het gedonder met het CAK begonnen. Na een foutieve berekening krijgen mijn ouders een aanslag van €10.000,-. Het gekke is dat wij altijd alles wat betreft de inkomsten correct hebben doorgeven aan de belastingdienst. Waar gaat het mis? Joost mag het weten. Wat ik wel weet is dat mijn ouders de dupe zijn van de fouten die zijn gemaakt. Een aantal dagen geleden hebben we weer een beschikking met wederom een foute berekening van het belastbaar inkomen!!! Wanneer houdt dit op? Wij zijn niet van plan om nog eens duizenden euro’s te betalen voor de fouten van een ander terwijl wij alles steeds goed doorgeven. Ik wil dat alles van de afgelopen jaren na wordt gerekend en dat CAK de gemaakte fouten erkend! Mocht het zo zijn dat wij door die fouten teveel hebben betaald of nogmaals een hoge rekening krijgen dan wil ik dat dit wordt kwijtgescholden. Die mensjes kunnen dit niet nogmaals aan!!!

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat alles van de afgelopen jaren na wordt gerekend en dat CAK de gemaakte fouten erkend! Mocht het zo zijn dat wij door die fouten teveel hebben betaald of nogmaals een hoge rekening krijgen dan wil ik dat dit wordt kwijtgescholden. Die mensjes kunnen dit niet nogmaals aan!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door CAK in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat CAK een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

CAK

Heeft op 12 februari 2019 om 13:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben deze klant een e-mail gestuurd. In deze e-mail hebben wij het volgende uitgelegd: Om de eigen bijdrage te berekenen ontvangen wij van de belastingdienst het inkomen enof vermogen. Wij mogen aan deze inkomensgegevens niets veranderen. Dat is wettelijk zo geregeld. Kloppen de inkomensgegevens niet? Dan moet u contact opnemen met de belastingdienst. Past de Belastingdienst deze gegevens aan? Dan geven zij dat aan ons door. Wij berekenen dan de eigen bijdrage aan de hand van deze nieuwe gegevens. Is de nieuwe eigen bijdrage lager? Dan krijgen uw ouders geld terug. Is de nieuwe eigen bijdrage hoger? Dan moeten wij een naheffing in rekening brengen. In de beschikking onder het kopje “Bent u het niet eens met de inkomensgegevens die wij gebruiken bij het berekenen van uw eigen bijdrage?” Ellen Webcareteam CAK

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Ik ben hier erg verdrietig om bij Mn ouders psygoloog ingeschakeld de inkomsten van mijn ouders zijn bekend moeder ongeveer €10.000 AOW vader €4.500 AOW en vader ongeveer € 18.000 pensioen!!

Reintke61

Heeft op 12 februari 2019 om 21:46 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Ze nemen nog niet €1 euro mee voor de berekening van zijn pensioen ze berekenen alleen maar over zijn AOW maar zijn pensioen is toch bekend jullie kijken toch 2jaar terug? Ik snap dit niet hoor.

Bericht van

7 jaren geleden - Beste Reintke61, wij kijken inderdaad naar het inkomen van 2 jaar terug. Dat inkomen krijgen wij van de Belastingdienst. Wij moeten het inkomen wat wij van de Belastingdienst krijgen gebruiken. Wij mogen dit niet zelf wijzigen. Zodra het inkomen bij de Belastingdienst wijzigt geven zij dat automatisch aan ons door. Pas dan mogen wij de eigen bijdrage aanpassen. Daarom adviseer ik u om hier contact over op te nemen met de Belastingdienst. Het spijt me dat ik u hier niet mee kan helpen. Ellen, Webcareteam CAK

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Beste Ellen ik denk dat wij er niet uitkomen, wij gaan daarom verdere stappen ondernemen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM