Klacht: Waar zijn jullie mee bezig jongens

MarC11x op 19 december 2018 over DigiD in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf DigiD
Categorie Overheid
Status Open
Datum 19 december 2018

Een gebruiker uit zijn frustratie over de werking van de DigiD-app en de bijbehorende sms-controle. Ondanks verschillende pogingen en het gebruik van meerdere browsers ervaart hij aanhoudende problemen, terwijl andere overheidsdiensten wel soepel functioneren. De telefonische ondersteuning biedt volgens hem geen oplossing, wat zijn frustratie verder vergroot.

Mijn Klacht:

Ik weet niet wat voor slavenkindjes ICT praktijken hier achter zitten maar een gestenigd varken kan dit nog beter in elkaar zetten.
Met sms controle, met DigiD app, whatever, ook verschillende browsers geprobeerd. Ik krijg hier de ziektes van. Boete betaal sites van de overheid doen het natuurlijk binnen no-time met 1 druk op de knop.
En als je ze belt wat zeggen ze dan: ‘u moet de DigiD app downloaden’ ‘Ja, mevrouw ik weet het anders ook niet, probeerd u het nog een keer.’
Kijk, zo raken de psychische inrichtingen wel vol ja.

Gewenste Oplossing:

Zorg dat die zogenaamde errors niet steeds opduiken. Geef ons niet een hele omweg, en aub niet ‘veilig tegen fraude praktijken’ smoesjes gebruiken. Want de grootste is dit dus: lekker mensen aan het lijntje houden en ze dan de schuld geven dat het aan hun ligt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DigiD

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DigiD nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM