Klacht: Diefstal telefoon

Meli1212 op 17 mei 2018 over Wertgarantie in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wertgarantie has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 17 mei 2018

Een consument heeft op 23 maart aangifte gedaan van de diefstal van zijn Samsung Galaxy S8, die verzekerd was tegen diefstal. Na een maand ontving hij een afwijzing van zijn claim wegens onvoldoende bewijs, ondanks de aangifte. Sindsdien heeft hij meerdere keren contact gezocht met Wertgarantie, maar ontvangt geen reactie en zijn claims worden steeds verwijderd.

Mijn Klacht:

Mijn telefoon is sinds 23-03 gestolen en heb aangifte ervoor gedaan. Mijn mobiel (samsung galaxy s8 ) is verzekerd tegen diefstal en diende een claim in. Na een maamd lang wachten kreeg ik een antwoord terug dat de claim is afgewezen dat er te weinig bewijs tegen diefstal was. Terwijl ik mijn aangifte moest opsturen en daarin stond dat ie gestolen was uit mijn broekzak. Tis nu 17-05 en heb ze in de tussen tijd gemaild en nooit antwoord gekregen en ze verwijderen steeds mijn claims.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn mobiel terug krijg

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Wertgarantie over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM