Klacht: Lees hieronder

Hovecity op 13 augustus 2017 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 13 augustus 2017

Een klant deelt zijn negatieve ervaring met booking.com, waarbij hij een huisje voor zeven personen boekte, maar bij aankomst slechts een huisje voor vijf personen kreeg. De kinderen moesten bij de ouders in bed slapen, wat onacceptabel was gezien hun leeftijden. Na contact met de klantenservice, die niet meewerkte aan een oplossing, voelde de klant zich gefrustreerd en teleurgesteld.

Mijn Klacht:

Geachte lezers,

Ik wil graag onze ervaring delen met booking.com
We zoeken een huisje voor 7 personen, waarvan 3 kinderen in de leeftijd van 7,16,en 17 krijgen we een huisje aangeboden wat we boeken.
Aangekomen krijgen een huisje voor 5 personen.
Wat blijkt de kinderen moeten bij ons in bed …..
Dit is voor ons geen optie gezien de leeftijden!
Contact opgenomen met booking.com verwijst naar de kleine lettertjes wil niet mee denken met een oplossing voor ons en verbreekt de verbinding.
2 uur zitten wachten vol frustratie 50 euro bel kosten verder, zonder een oplossing pffff bedankt ! — bij Hawks Cay Resort.

Gewenste Oplossing:

Een goed gesprek wat leid dat dit niet meer voorkomt in de toekomst.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over booking.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over booking.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM