Klacht: onjuiste info

desoete paul op 28 juli 2016 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 28 juli 2016

Een klant heeft een reis geboekt via Booking.com, waarbij een standaardkamer met airconditioning werd beloofd. Bij aankomst kreeg de klant echter een kamer met alleen een luidruchtige plafondventilator, terwijl andere kamers wel airconditioning hadden. Er was geen mogelijkheid om van kamer te wisselen, omdat alle andere kamers bezet waren.

Mijn Klacht:

beste,
we hebben onze reis via uw site geboekt. Daarin staat vermeld dat er een standaardkamer voorzien van airconditioning aangeboden werd. Ter plaatse werden we een kamer aangeboden die alleen een lawaai makende plafondventilator had. Dit is dus helemaal niet conform wat uw site aanbied. Er was geen wisseling van kamer mogelijk want alle waren bezet en alle overige kamers waren wel voorzien van een airconditioning !!

Gewenste Oplossing:

beste,
we maken regelmatig gebruik van uw service maar wat we hier hebben meegemaakt is niet toereikend en vereist van u een voldoende tegemoetkoming anders is dit voor ons de laatste keer dat we van uw diensten gebruik maken en zullen we niet nalaten dit via het internet gebeuren naar zoveel mogelijk gebruikers door te sturen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over booking.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over booking.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM