Klacht: kapote telefoon en klachten wat nirt behandeld woord

brandhoutkz op 18 november 2015 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 18 november 2015

Een klant van Vodafone ervaart ernstige problemen met zijn telefoon, die al twee keer ter reparatie is opgestuurd in de afgelopen vijf maanden, zonder dat het probleem is opgelost. Hij voelt zich slecht behandeld en is ontevreden over de klantenservice, die zijn klachten niet adequaat oppakt. De klant raadt anderen af om een verzekering bij Vodafone af te sluiten vanwege zijn negatieve ervaringen.

Mijn Klacht:

Ben nu al 5 manden bezig jevwoord als een hond behandeld telefoon is al 2 x in 5 manden weg gewest heb hem daar i n een week gehad en doet het nog steeds niet ik raad mensen zwaarste af om een verzekering af te sluiten bij vodafoon ze doen er tot niks mee nu zouw ik hem weer moeten trug sturen ben ik hem straks weer 2 hale maand kwijt en klacht sturen worden niet behandeld ook niet via klachten.nl zo slecht berijf heb ik nog mooi mee gemaakt

Gewenste Oplossing:

Als mijn toestel woord vervangen door een nieuwe
En er ook eens normaal woord gebeld over een klacht en niet stom weg een mail sturen

Je komt aleen in aan merking als ik mijn contract. Verlengt zo gaan ze om met bedrijfklanten

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie