Klacht: Zekerheidsplan geen 2 jaar maar 3 jaar

Bosgait op 14 september 2015 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 14 september 2015

Een klant van MediaMarkt heeft een klacht ingediend over het Zekerheidsplan dat bij de aankoop van een iPhone 5 in 2012 werd afgesloten. De klant ontdekte dat het plan niet na 2 jaar, maar na 3 jaar automatisch eindigt, tenzij het zelf wordt opgezegd, wat als misleidend wordt ervaren. De klant vindt dat MediaMarkt beter had moeten informeren over deze voorwaarden.

Mijn Klacht:

In 2012 heb ik een iPhone 5 bij de mediamarkt gekocht. Daar bij kocht ik een actua zekerheidsplan van 2 jaar van € 11,40 per maand! Maar tot mijn verbazing zie ik dat dit nogsteeds elke maand van de rekening gaat! Als je dan de kleine lettertjes leest staat er ook in dat je zelf op moet zeggen en anders de verzekering 36 maand duurt!
2 jaar is bij mij 2 jaar en geen 3 jaar! Heel erg misleidend en dit hadden ze best mogen melden bij de mediamarkt!

Gewenste Oplossing:

Als het geld terug gestort word na de 24 maand geïncasseerd word! Ik heb namelijk bij de mediamarkt voor 2 jaar afgesloten! En hoop ik dat anderen beter geïnformeerd worden hierover!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM