Klacht: weergave beltegoed in de vodafona app (ios)

sjokie op 01 september 2014 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 1 september 2014

Een gebruiker van Vodafone met een sim only abonnement ervaart problemen met de weergave van beltegoed in de Vodafone-app. Terwijl de dataverbruik correct wordt weergegeven, wordt het restant van 300 belminuten/sms omgezet naar een tegoed van € 9,-, wat het moeilijk maakt om het daadwerkelijke aantal resterende minuten of sms'jes te bepalen. De afronding op hele euro's leidt tot onduidelijkheid over het beschikbare beltegoed, wat volgens de gebruiker in het voordeel van Vodafone werkt.

Mijn Klacht:

Met een sim only scherp abonnement heb ik 300 belminuten/sms en 500 mb data.

in de vodafone app kan je het resterende tegoed bekijken. de data wordt vermeld in resterende MB’s en geeft geen probleem. De 300 belminuten/sms wordt weergegeven in een tegoed van € 9,-. 1 sms of 1 minuut bellen kost dus € 0,03. los van het feit dat het onhandig is om dit tegoed om te rekenen naar resterende minuten/sms wordt het tegoed ook afgerond op hele euro’s. Maar 1 euro staat voor ruim een half uur bellen. Door de afronding weet je niet of je nog maar 1 minuut of 33 minuten kan bellen. hier heeft vodafone uiteraard voordeel van, want iedere minuut buiten de bundel is ruim tien keer duurder (€ 0,35).

Gewenste Oplossing:

het meest tevreden ben ik als het tegoed wordt weergegeven in eenheden. dus 300 eenheden ipv € 9,-

enigszins tevreden kan ik zijn met een weergave in eurocenten. bijvoorbeeld een resterende tegoed van € 6,12

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie