Klacht: Klacht targetmedia

dannywilmans op 04 oktober 2013 over Targetmedia in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Targetmedia has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 4 oktober 2013

Een gebruiker van Targetmedia heeft onterecht kosten van 5 euro per week voor de spellen Jewelhunt en Woordzoeker op zijn mobiele rekening ontdekt, terwijl hij zich voor geen van beide spellen heeft geabonneerd. Hij heeft het abonnement inmiddels stopgezet en eist een terugbetaling van 50 euro, omdat hij zich zwaar gedupeerd voelt.

Mijn Klacht:

Ik heb ongeveer dezelfde klacht als hieronder. Vanaf 28 Juli 2013 wordt er wekelijks 5,- berekend voor het spel jewelhunt?!? Ik heb dit spel echter nooit gedownload. Schrok van mijn mobiele rekening en ben gaan checken waar dit vandaan kwam. Dit kan natuurlijk niet de bedoeling zijn! Ik eis mijn 50,- terug! Schandalig!

Kwam er tot mijn grote verbazing achter toen ik de november nota van mijn provider (KPN) eens goed ging bestuderen, dat ik reeds sedert 29 september j.l wekelijks aan Target Media 5 Euro voor een abonnement op Woordzoeker betaal. Ik heb mij hier absoluut niet op geabonneerd, ken het hele spel Woordzoeker niet eens en vraag me af hoe dit mogelijk heeft kunnen zijn! Heb gelijk via www.payinfo.nl het abonnement stopgezet, maar voel me zwaar gedupeerd gezien het feit dat er volledig ten onrechte 10 weken lang 5,00 Euro p/wk van mijn rekening wordt afgeschreven. Ik zou dit graag rechtgezet zien en verzoek u vriendelijk mijn klacht in behandeling te nemen

Gewenste Oplossing:

Geld terug € 50

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Targetmedia

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Targetmedia over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Targetmedia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM