Klacht: zeer slechte abboment en prepaid

inazuco op 07 augustus 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 31 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klant een e-mail gestuurd met daarin een uitleg.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 7 augustus 2012

Een gebruiker van Vodafone heeft een klacht ingediend over onverwacht hoge kosten op zijn abonnement, waarbij hij honderden euro's moest betalen voor één maand, ondanks weinig gebruik van bel- en sms-diensten. Hij ontdekte onbekende nummers op zijn factuur en meldde ook dat zijn dochter en schoonouders problemen hadden met hun prepaid kaarten, waarbij zij geld verloren. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

ik heb een abbo bij vodafone .
vandaag kreeg ik een bankafschrift van mijn bank .
dat ik honderen euro,s moet betalen allen voor 1 maand .
vond het erg vreemd al dat ik niet veel gebeld en gesmst heb . keek ik op de vodafone site zie ik tot mijn schrik dat er allemaal nummers tussen staan die ik geen eens gebeld en gemst heb en die nummers ken ik ook niet.
mijn dochter had een vodafone prepaid kaart opeens 20 euro zo weg. zij is direct over gestapt naar een ander provider . het zelfde verhaal over de prepaid kaart bij mijn schoonouders vind het niet echt normaal dat dit zo gebeurd .

Gewenste Oplossing:

paar maand gratis bellen en smsen .

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Klant via e-mail geïnformeerd

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste inazuco, Bedankt voor het aangeven van je klacht.Ik heb je een e-mail gestuurd voor meer informatie. Met vriendelijke groet, Gonneke Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste inazuco Ik heb zojuist een reactie gestuurd via de e-mail. Met vriendelijke groet, Gonneke Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Vodafone

Heeft op 31 augustus 2012 om 16:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klant een e-mail gestuurd met daarin een uitleg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie