Klacht: Artikelen worden met opzet beschadigd en ik moet tegenbewijzen

misslia op 22 maart 2023 over Vinted.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vinted.nl
Status Open
Datum 22 maart 2023

Een verkoper op Vinted.nl heeft een dure pop naar Frankrijk verstuurd, waarbij de verpakking goed was verzorgd. Na ontvangst van het pakket is er een geschil geopend door de koper vanwege schade aan de doos, terwijl de inhoud intact is. De verkoper voelt zich benadeeld omdat Vinted eist dat zij bewijst dat de pop goed verpakt was, terwijl zij vindt dat de koper onterecht profiteert van de situatie.

Mijn Klacht:

Ik heb een dure nieuwe pop verstuurd naar Frankrijk. Netjes zoals altijd goed en stevig verpakt. Nu heeft de klant de pop ontvangen en er is een hap van zo,n 25×25 cm uit de doos. En de doos is gewoon platgestampt met grof geweld. Wonder boven wonder heeft de Monster High pop alleen aan de doos een paar hele kleine scheurtjes. Inhoud is intact. Mevrouw heeft een geschil geopend omdat de doos licht beschadigd is. Ik heb vinted haar foto`s doorgestuurd en gemeld dat ik het niet vertrouw. Nu zegt vinted dat ik maar moet bewijzen dat ik het goed verpakt heb! Ik ben zo boos. Mevrouw heeft een gratis dure pop en haar geld.
-Vorige maand heb ik ook een funko pop verkocht en nadat deze verstuurd was wou de klant deze annuleren. Ik zei dat kan niet want hij is al onderweg. Later na aankomst van het pakket in Frankrijk krijg ik bericht dat ze het pakket niet op kan halen en dat het retour is gestuurd. Ik had het verzonden in een stevige bol.com doos. Toen ik mij geretourneerde pakket kon ophalen was de verpakking open gescheurd en zat vol met nietjes. Waarbij ze de doos ook hadden platgestampt om de nietjes er in te krijgen. En van de pop was niets meer over. Ook hier wou vinted niet vergoeden want ik moest bewijzen dat ik het goed verzonden had!

Gewenste Oplossing:

Dat ik mijn geld terug krijg en dat mensen die de boel bedonderen van Vinted worden geweerd en niet worden geholpen om de boel op te lichten

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vinted.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vinted.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door misslia
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten