Klacht: 3 treinen die niet rijden

mw stibbe op 26 september 2022 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 26 september 2022

Op 24 september ervoer een 75-jarige vrouw problemen tijdens haar reis van Amsterdam naar Ravenstein. Na aankomst in Den Bosch bleek dat drie treinen naar Ravenstein niet reden door personeelstekort, wat leidde tot een onveilige en angstige situatie op het station, waar geen beveiliging of voorzieningen aanwezig waren. De vrouw uitte haar teleurstelling over het gebrek aan communicatie en ondersteuning van NS.

Mijn Klacht:

Op 24 september wilden wij van Amsterdam naar Ravenstein. Wij hadden de trein van 21.10 uur naar Den Bosch. Wij kwamen al te laat aan in den bosch, daar bleek dat er 3 treinen niet reden naar Ravenstein ivm personeelstekort. Daar sta je dan als vrouw van 75 jaar. Niemand van de spoorwegen die iets kan vertellen, in geen velden of wegen beveiliging te zien en alle voorzieningen gesloten. Door het station lopen allerlei mensen die schreeuwen enz. die je niet wilt tegenkomen, het is behoorlijk angstig. Dat er een trein uitvalt, dat kan gebeuren maar gelijk 3 is schandalig op een zaterdagavond. Waarom is er geen voorziening waar je veilig kunt zitten en een kopje koffie kunt drinken en waarom is er niemand die je te woord kan staat. NS, mijn vertrouwen in jullie is weg!
Ik ga ervan uit dat hiermee niets wordt gedaan, maar ik moet het toch even kwijt

Gewenste Oplossing:

Ik zou het prettig vinden als iemand van de spoorwegen dit ter harte neemt. Er zou een voorziening moeten zijn waar mensen die lang moeten wachten veilig kunnen zitten. De ns kiest ervoor treinen niet te laten rijden, in dit geval 3! Het zijn niet alleen jongeren die op het station staan maar ook oudere mensen. Vaak zijn dit mensen die bewust gebruik maken van het openbaar vervoer om het milieu te ontlasten, op deze manier wordt iedereen weer de auto ingejaagd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door mw stibbe
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten