Klacht: Onnodig gebruik van tyfoon in bebouwde kom Alkmaar

meihuizenm op 09 augustus 2022 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 9 augustus 2022

Ouders met jonge kinderen zwaaien vaak naar passerende treinen in Alkmaar, wat leidt tot frequent gebruik van de tyfoon. Omwonenden ervaren dit als storend en schrikken soms van het geluid. Er wordt verzocht om het gebruik van de tyfoon te beperken tot noodzakelijke situaties.

Mijn Klacht:

Langs het spoor staan regelmatig ouders met hun jonge kind te zwaaien naar de trein en maken handgebaren om te toeteren. De andere omwonende vinden het behoorlijk storend en je schrikt er soms ook van. Het zou prettig zijn als de tyfoon alleen gebruikt wordt wanneer dat echt noodzakelijk is. Alvast bedankt voor uw medewerking.

Gewenste Oplossing:

Niet nodig toeteren

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door meihuizenm
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten