Klacht: Heb eau de toilette van Dolce en Cabana gekocht…Ultra Violet,maar nagenoeg héél weinig geur.

Thea Vermeulen De Coene op 11 juli 2022 over Bol.com in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bol.com
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 11 juli 2022

Een klant heeft een eau de toilette van Dolce en Gabbana, Ultra Violet, aangeschaft en ervaart dat het product vrijwel geen geur heeft. In het verleden was de geur herkenbaar, maar na vier keer uitproberen blijft de geur afwezig. De klant vraagt zich af of de lange opslagduur van het product de oorzaak van de slechte geurkwaliteit kan zijn.

Mijn Klacht:

Dolce en Cabana….Ultra Violet gekocht.
Zo ontzettend weinig geur zit eraan.
In het verleden dit luchtje vaak gekocht en is nu voor mij niet herkenbaar meer.
Bijna géén geur.
Reeds 4 maal nu uitgeprobeerd.
Daarentegen ook Noa gekocht…deze is uitstekend….Dit is geen eau de parfum net als bovenstaand maar een eau de toilette.
Zou het kunnen zijn dat de doos met inhoud al héél lang staat dus dan dit slechte resultaat??

Gewenste Oplossing:

Zou graag een andere Dolce en Cabana willen ontvangen...eau de parfum...ultra Violet van betere klasse..
Was toch 50 euro en centen of mijn geld retourneren.aub.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bol.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bol.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Thea Vermeulen De Coene
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM